Fantazi İç Çamaşırları

Azra Zeyrek

azra zeyrek

Kendisinin de söylediği gibi, yalın ve tutarlı bir gardıroba sahip. Her zaman çok sade, bir o kadar da şık ve iddialı görünüyor. Stilini çok beğendiğimi? Ipekyol, Machka ve Twist Pazarlama Direktörü Azra Zeyrek'le evinde buluşup "gardırobunu karıştırdık". Elle: Stilinizi en iyi tarif eden parçalar neler? Azra Zeyrek: Son derece "basic" parçalardan oluşan, yalın ve (azla tutarlı bir gardı roba sahibim. O parçalan benim yapan, onları bir arada kullanma şeklim ve aksesuarlarım sanıyorum. Elle: Biraz ipucu istiyoruz. Gardırobunuzda en çok neler var? Azra Zeyrek: Beyaz gömlek, mavi gömlek ve pantolon. Elle: Size ve filinize ne İlham verir? Azra Zeyrek: Stil sahibi bulduğum ve saygı duyduğum insanlar var ancak kendi stilim, üzerine çok kafa yorduğum bir konu değil. Birçok unsurun insana ilham ve yaşama gücü verdiğini düşünüyorum.

Tasarımcı Azra Zeyrek

İtiraf etmem lazım, güzel ve estetik her şeyden çok etkileniyorum. Bu iyi bir film, iyi bir kitap, etkileyici mimariye sahip bir bina, şık bir ev, hatta bir mağazanın cephesine sağlam tipografiyle oturtulmuş bir logo bile olabilir. Elle: Ekim ayı deyince aklınıza hangi kıyafet gelir? Bu manada, sonbahar ve kist seviyor musunuz? Azra Zeyrek: Eskiden çok yaz insanıydım ama artık sonbahara bayılıyorum. Sebebine gelince: Yazları eskisi gibi tatil yapamıyorum, sıcak yaz günlerinde şehir çok bunaltıcı olabiliyor ve ikincisi, sonbaharın harika bir romantizmi ve hüznü var. İtiraf edeyim, bunu böyle düşünmeye başlamamın sebebi yaşlanıyor ve olgunlaşıyor olmam olabilir. Elbette sonbahar denildiğinde aklıma trençkot ve ince, yünlü blazer geliyor. Her ikisinin de çok güçlü parçalar olduğunu düşünüyorum. Bence iyi dikilmiş, kumaşı ve kalıbı iyi bir ceket her ortamda çok büyük bir kurtarıcı. Elle: Belirgin bir yazlık kışlık gardırobunuz var mı? Azra Zeyrek: Çok belirgin mevsimsel bir ayrım yok. Hiç üşümediğim için çok kalın parçalara sahip olamıyorum.

Azra Zeyrek Tasarımları

Dış giyim ve eldiven merakımı dışarıda tutarsak, gardırobumda kış için yeni bir düzene gitmem gerekmiyor. Elle: Sabah ne giyeceğinize nasıl karar veriyorsunuz? Azra Zeyrek: Çok zor olmuyor. Çok tutarlı bir gardırobum var, "mix and match" yaparken beni yormuyor. Kıyafetlerim ve renkleri konusunda neredeyse bir erkek kadar tutarlıyım. Bazen erkeklerin bile benden daha renkli ve desenli giyindiklerini düşünüyorum. Hiçbir dönemimde değişiklik arayışında olmadığım için kıyafetlerimden asla sıkılmam. Uyanıyorum ve fazla kafa yormadan giyiniyorum. Korkarım bütün kıyafetlerim tek tip bir ruh haline sesleniyor, o yüzden birçok kişi gibi o günkü ruh halim ne giydiğimi belirler diyemiyorum. Elle: önceki yıllara kıyasla alışveriş alışkanlıklarınız değişti ml? Azra Zeyrek: Çocukluğumdan beri ne istediğimi ve ihtiyacımı iyi bilip az alışveriş yaparım. Bu özelliğim hala annemin eğlence konularındandır. Sevdiğim ve kalitesine inandığım parçaya para ödemekten çekinmeyebilirim; çeşitlilik peşinde olmadığım ve aldığımı yıllarca sıkılmadan kullandığım için bu durum bütçemi zorlamaz.

Sepetiniz Boş150 TL Üzeri Alışverişlerde
Kargo/Kurye Bedava Fırsatını Kaçırma!

Fantazi İç Çamaşırları

Fantazi İç Çamaşırları'na Hoşgeldiniz.

18 yaşından büyük müsünüz?

ÇIKIŞ
18 yaşından büyük olduğumu ve bu bölümde sergilenen ürünlerin 18 yaşından küçükler tarafından görüntülenmemesi için gereken özeni göstereceğimi beyan ederim.

Türk ceza kanunun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri ve alışveriş yapmaları yasaktır. Sitemiz, T.C.K.'nın 226. maddesi D bendinde yer alan müstehcen ürünlerin satışına mahsus alışveriş yeri kapsamındadır.